• PZO chemia

• Zasady oceniania z chemii

Podstawa prawna

-podstawa programowa kształcenia ogólnego, zawartą w rozporządzeniu Ministra Edukacji Narodowej z dnia 24 lutego 2017 roku w sprawie podstawy programowej wychowania przedszkolnego oraz kształcenia ogólnego,

-Statut szkoły,

-Program nauczania chemii w szkole podstawowej – Chemia Nowej Ery autorstwa Teresy Kulawik i MariiLitwin

Obszary i rodzaje aktywności uczniów

-prace pisemne – sprawdziany z działu (po powtórzeniu i zapowiedziane wcześniej),

-kartkówki-obejmujące materiał z trzech ostatnich lekcji – nie muszą być zapowiedziane,

-odpowiedzi ustne,

-korzystanie z dodatkowych źródeł informacji,

-aktywność w czasie lekcji,

-praca w zeszycie przedmiotowym lub w ćwiczeniach,

-praca w grupie,

-prace domowe,

-projekt

Kryteria oceniania

Skala procentowa

Zapis cyfrowy stopnia

Stopnie szkolne

Celujący

Bardzo dobry

Dobry

Dostateczny

Dopuszczający

Niedostateczny

Uczeń ma prawo poprawić ocenę ze sprawdzianu jeden raz w ciągu dwóch tygodni od jego oddania. Dla wszystkich chętnych ustalam jeden termin poprawkowy. Uczeń, który był nieobecny podczas sprawdzianu ma obowiązek napisać go po wcześniejszym ustaleniu terminu z nauczycielem. Jeżeli uczeń w ciągu dwóch tygodni nie zgłosi się do nauczyciela otrzymuje ocenę niedostateczną. Uczeń zawsze otrzymuje sprawdzony sprawdzian do analizy, a następnie przechowuję go w pracowni chemicznej i jest do wglądu rodziców. W przypadku dłuższej nieobecności ucznia i chęci uzupełnienia braków – chętnie udzielę pomocy.

Wystawienia oceny semestralnej i na koniec roku szkolnego dokonuję na podstawie ocen cząstkowych, przy czym większą wagę mają oceny ze sprawdzianów. Pozostałe oceny są wspomagające. Jeżeli uczeń był nieobecny na lekcji ma obowiązek przepisać do zeszytu lub zeszytu ćwiczeń zaległe notatki. Na nauczenie się zaległości ma trzy dni czasu licząc od powrotu do szkoły.

Opracowała: mgr Agnieszka Bąkowska