• PZO muzyka

• PZO z muzyki klasy IV – VIII

CELUJĄCA

1. Uczeń posiada wiedzę i umiejętności wykraczające poza program nauczania z muzyki w danej klasie.

2. Samodzielnie i twórczo rozwija własne uzdolnienia, pobiera lekcje gry na instrumencie, śpiewu – umiejętność gry potrafi zaprezentować w klasie.

3. Biegle posługuje się zdobytymi wiadomościami ( czytanie nut, wartości rytmicznych)
          w rozwiązywaniu problemów teoretycznych lub praktycznych z programu nauczania w danej klasie (np. pierwszy raz zagra biegle na dzwonkach z nut opracowywanych na lekcji fragment utworu muz.).

4. Rozwiązuje zadania wykraczające poza program nauczania w danej klasie.

5. Osiąga sukcesy w konkursach piosenki, bierze udział w uroczystościach szkolnych
          i pozaszkolnych.

BARDZO DOBRA

1. Uczeń opanował pełen zakres wiedzy i umiejętności określonych programem nauczania w danej klasie.

2. Bardzo dobrze posługuje się zdobytymi wiadomościami.

3. Samodzielnie rozwiązuje problemy teoretyczne i praktyczne objęte programem nauczania.

4. Potrafi zastosować posiadaną wiedzę do rozwiązywania zadań i problemów w nowych sytuacjach.

5. Wkłada wysiłek w wywiązywanie się z obowiązków wynikających ze specyfiki przedmiotu i bierze aktywny udział w lekcji.

DOBRA

1. Uczeń opanował wiadomości określone programem nauczania w danej klasie na poziomie przekraczającym wymagania podstawowe.

2. Dobrze w wolniejszym tempie wykonuje ćwiczenia praktyczne i zadania teoretyczne.

3. Poprawnie stosuje zdobyte wiadomości (rozróżnia tytuły poznanych utworów, zgodnie z zapisem nutowym wykonuje rytm, itp.).

DOSTATECZNA

1. Uczeń opanował podstawowe wiadomości i umiejętności (najważniejsze).

2. Rozwiązuje ćwiczenia praktyczne o średnim stopniu trudności (np. gra tylko łatwiejsze fragmenty utworu).

DOPUSZCZAJĄCA

1. Uczeń posiada braki w podstawowych wiadomościach i umiejętnościach ale te, które nie przekreślają możliwości uzyskania przez ucznia podstawowej wiedzy z muzyki w ciągu dalszej nauki.

2. Wykonuje najłatwiejsze ćwiczenia praktyczne przy pomocy nauczyciela.

NIEDOSTATECZNA

1. Uczeń nie wywiązuje się z obowiązków wynikających ze specyfiki przedmiotu ( nie bierze udziału w lekcji, nie wykonuje poleceń nauczyciela, nie korzysta z podręcznika.

2. Nie chce (nawet przy pomocy nauczyciela) rozwiązać najprostszego zadania o minimalnym stopniu trudności, ma negatywny wpływ na grupę ( utrudnia pracę, ośmiesza starania innych, wpływa destrukcyjnie).