• UROCZYSTE ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO 👩‍🎓🧑‍🎓

          • 20 czerwca odbyło się zakończenie roku przedszkolnego w grupie 3- 4 latków oraz grupie zerówkowej 5-6 latków Dzieci zaprezentowały wierszyki i piosenkę, a na koniec rozeszły się do swoich sal Po odebraniu dyplomu i upominków z uśmiechem na twarzy rozpoczęły wakacje. Wszystkim dzieciom życzymy bezpiecznych i udanych wakacji, a przyszłym pierwszoklasistom cudownej przygody w dalszej edukacji!

          • Pożegnalne nocowanie w szkole klas 7 i 8

          • W dniu 18 czerwca odbyło się pożegnalne nocowanie w szkole klas 7 i 8. Biwak rozpoczął się pieczeniem kiełbasek na ognisku. Następnie obie klasy udały się na seans filmowy ze smakowitymi przekąskami. W nocy dzieci świetnie bawiły się w podchody oraz zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami w blasku księżyca. Atrakcją był też odwiedzony nocą plac zabaw.

          • Wykazd podręczników do nauki religii.

          • Podręczniki do nauki religii w Szkole Podstawowej

            w Wielkim Leźnie

            Wykaz nowych podręczników Wydawnictwa Jedność na rok szkolny 2024/2025 do programów nauczania religii opartych na Podstawie programowej katechezy Kościoła katolickiego w Polsce z dnia 8 czerwca 2018 roku

             

            „Zerówka”        - 5 i 6-latki - "Tak! Jezus mnie kocha"
            E. Kondrak, D. Kurpiński, J. Snopek
            Program „TAK dla Jezusa” nr AZ-0-01/20  Podręcznik dla dziecka sześcioletniego.

             

            Klasa 1 szkoła podstawowa - "Poznaję Boży świat" – trzeba kupić nową – tylko jedna książka
            Autorzy ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak, J. Snopek
            Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

             

            Klasa 2 szkoła podstawowa - "Odkrywam królestwo Boże"  – trzeba kupić nową – tylko jedna książka
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Zaproszeni na ucztę z Panem Jezusem” nr AZ-1-01/18

             

            Klasa 3 szkoły podstawowej „Poznaję Jezusa” – trzeba kupić nowy zeszyt ćwiczeń i podręcznik, który można odkupić.
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Programu „Zaproszeni na ucztę z Jezusem” nr AZ-1-01/18

             

            Klasa 4 szkoła podstawowa   - „ Odkrywam życie z Jezusem” - Podręcznik do nauki religii- tylko podręcznik, można odkupić. ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak.

             

            Klasa 5 szkoła podstawowa - "Szczęśliwi, którzy szukają prawdy"  - tylko podręcznik, można odkupić.
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

             

            Klasa 6 szkoła podstawowa - "Szczęśliwi, którzy odkrywają piękno"  - tylko podręcznik, można odkupić.
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Program „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

             

            Klasa 7 szkoły podstawowa „Szczęśliwi, którzy czynią dobro”  - tylko podręcznik, można odkupić.
            ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak
            Programu „Przez prawdę, piękno i dobro zdobywamy świętość” nr AZ-2-02/20

             

            Klasa 8 szkoła podstawowa  -„ Szczęśliwi, którzy zdobywają świętość”  - Podręcznik do religii  - tylko podręcznik, można odkupić. Autorzy:  ks. dr K. Mielnicki, E. Kondrak.

             

          • Integracja zespołów klasowych.

          • Ostatnie dni roku szkolnego to czas, który wykorzystaliśmy na integrację zespołów klasowych. Uczniowie wraz z wychowawcami spędzili aktywnie czas poza szkołą

          • Ośrodek Edukacji Ekologicznej w Rudzie

          • Dnia 14 czerwca grupa przedszkolna oraz "zerówka" ruszyły zdobyć wiedzę na temat życia różnych organizmów na łące. Od Pani Barbary Beszczyńskiej z Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Rudzie, dzieci dowiedziały się wiele interesujących rzeczy na temat owadów, roślin i zwierząt jakie można spotkać na łąkach. Potem wiedzę mogły wykorzystać w praktyce podczas łapania owadów. Na koniec był pyszny grill. Dzieci szczęśliwe i zadowolone czekają na nowe przygody z naturą.

          • Ostatnia zbiórka harcerska

          • Czuwaj! Dnia 14 czerwca odbyła się ostatnia zbiórka harcerska oraz zuchowa w roku szkolnym 2023/2024. Spotkanie odbyło się w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie. Drużyny zakończyły je ogniskiem i nocowaniem w szkole . Były śpiewy przy ognisku, zabawy terenowe, opowieści oraz mnóstwo śmiechu. Teraz zasłużony odpoczynek. Zapraszamy w nowym roku, każdego, kto pragnie poczuć dumę z bycia harcerzem lub zuchem do naszej drużyny Małe Wilczki lub Leźniaki.

          • Konkurs „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”.

          • W środę 12 czerwca 2024r. w Urzędzie Marszałkowskim w Toruniu odbyło się spotkanie podsumowujące XXIII edycję konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Uczennice klasy 8 – Blanka Kowalewska, Anna Góreczna, Weronika Piotrowska z nauczycielką Anitą Kempkowską miały przyjemność spotkać się oraz odebrać podziękowania i upominki od Pana Marszałka – Piotra Całbeckiego za przygotowanie i zajęcie II miejsca w etapie wojewódzkim konkursu. Drużynie konkursowej z Wielkiego Leźna towarzyszył Pan Dyrektor Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego - Tomasz Górny. Przy współpracy i pomocy GLPK naszej szkole udało się osiągnąć tak duży sukces.

          • Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego 🎨 " Lapbook - moja rodzina"

          • 10 czerwca 2024r. odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastycznego zorganizowanego przez Panią Emilię Jakubowska pt. " Lapbook- moja rodzina". Jury w składzie mgr Agnieszki Bąkowskiej oraz mgr Marii Urbanskiej wyłoniło laureatów. W kategorii grupy przedszkolnej oraz "0": miejsce: Stanisław Świątkowski, miejsce: Zuzanna Truszczyńska oraz Alicja i Kamila Malinowskie, miejsce: Maria Luda, oraz za udział dyplom otrzymał: Kacper Romanowski. W kategorii klas 1- 3 zwyciężyły: miejsce: Maja Luda, miejsce: Julia Gacioch. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursie.

          • 👨‍👩‍👧 Festyn Rodzinny 2024

          • 10 czerwca odbył się w naszej szkole festyn z okazji Dnia Rodziny. Wzruszeń dostarczyły piękne występy przedszkolaków, grupy "0" oraz klas 1-3. Podziwiać mogliśmy również fantastyczne przedstawienie pt. "Kopciuszek" w nowoczesnej wersji, wystawione przez klasę 5. pod okiem mgr Anny Stajszczak. Na dzieci czekało mnóstwo atrakcji, za które dziękujemy Radzie Rodziców: - dmuchany zamek - lody - animatorzy, - loteria fantowa - popcorn, wata cukrowa i ciastka - kielbaska z grila - wóz strażacki - fotobudka oraz gość specjalny tego dnia Minionek, dzięki uprzejmości Fundacji "Niesiemy Dobro". Był także czas na zabawę i zwyczajnie- niezwyczajne bycie razem, tu i teraz.

          • Nasz szkolny ogródek

          • W naszym szkolnym ogrodzie zaczerwieniły się pierwsze truskawki. Opłacała się włożona praca, cierpliwość, staranność, systematyczność. Najpierw we wrześniu chłopcy z klasy 8 – Dawid i Paweł zasadzili sadzonki truskawek. Od wiosny opiekę nad uprawą przejęła klasa 7. Uczniowie pielą i regularnie podlewają krzaczki. Teraz trzeba również usunąć rozłogi, zostawimy kilka do rozmnożenia. Przy okazji młodzież uczy się biologii w praktyce. W nagrodę uczniowie z klasy 7 przygotowali i skonsumowali truskawkowy deser.

          • Dzień pszczoły

          • Z okazji Dnia Pszczoły do naszej szkoły zawitał Pan Jerzy Kamiński, którego pasją jest hodowla pszczół. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, jak cennym i pożytecznym owadem jest pszczoła, jak funkcjonuje i jakie są jej zwyczaje. Mieli również okazję zapoznać się z czynnościami, które należy przeprowadzać w pasiece. Pan Kamiński zaprezentował strój oraz narzędzia i akcesoria niezbędne w opiece nad pszczołami i pozyskiwaniu miodu. Na koniec niektórzy z naszych uczniów przymierzyli strój pszczelarski i przekonali się, że praca w tym stroju nie należy do łatwych. Przy okazji na kolejnych lekcjach biologii przeprowadziliśmy pogadankę o pożyteczności pszczół dla rolników, ogrodników i sadowników przy zapylaniu roślin i jak ważne jest żeby populacja tych owadów nie zmniejszała się. Jednym ze sposobów jest ustawianie w ogrodach domków – hoteli dla dzikich gatunków pszczół, np. murarek. Dziękujemy Panu Jerzemu Kamińskiemu za ciekawą prelekcję.