• IV Powiatowy Konkurs Historyczny

• Dnia 21-05-2024 uczniowie klasy VIII Natalia Domżalska, Blanka Kowalewska i Dawid Pilewski reprezentowali naszą szkołę w konkursie historycznym. Konkurs zorganizowany był w Zespole Szkolno – Przedszkolnym nr 2 w Brodnicy.

• Spotkanie z kierownikiem Samorządowego Zakładu Budżetowego-Wodociągi Gminne w Brzoziu

• 24 maja odbyło się spotkanie z kierownikiem Samorządowego Zakładu Budżetowego-Wodociągi Gminne w Brzoziu. Pan Wojciech Rutkowski przygotował profesjonalną eko-lekcję na temat działalności stacji uzdatniania wody w naszej gminie, procesów filtracji oraz napowietrzania. Ważnym punktem było omówienie racjonalnego korzystania z wody w gospodarstwach domowych.

Dziękujemy za te cenne i niezwykle przydatne wiadomości.

• Wycieczka do Warszawy

• 23 maja uczniowie klas 3-8 uczestniczyli w wycieczce do Warszawy. Dzieci zwiedziły Stadion Narodowy, gdzie dowiedziały się wielu ciekawych rzeczy o tym miejscu oraz kadrze narodowej. Uczniowie mieli także okazje przejechać się warszawskim metrem. Dla wielu z nich było to nowe i ciekawe doświadczenie. Następnie dzieci poznały historię Warszawy, spacerowały po kładce nad Wisłą oraz spędziły miło czas na Starówce. Zadowoleni oraz pełni nowych wrażeń bezpiecznie wrócili do domów.

• Dinopark w Malborku

• Grupy przedszkolne wraz z klasami 1-2 wybrały się na wycieczkę do Dinoparku w Malborku. Dzieci miały okazję poznać różne gatunki dinozaurów oraz smoków, które w realistyczny sposób poruszały się i wydawały dźwięki. Na uczniów czekało wiele atrakcji: park linowy, kino 5D, karuzele, muzeum, motory wodne. Dzień ten upłynął bardzo szybko w wspaniałej atmosferze

• Odwiedziny w Klubie Seniora w Brzoziu

• Z okazji Światowego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej nasi uczniowie klas I – III, oraz przedszkole i zerówka, odwiedzili Klub Seniora ”Brzozowy Raj” w Brzoziu.

Dzieci zaprezentowały część artystyczną oraz wręczyły seniorom własnoręcznie wykonane laurki. Zostały nagrodzone nie tylko brawami, ale też słodkim poczęstunkiem.

29 kwietnia obchodzimy Światowy Dzień Solidarności Międzypokoleniowej, którego celem jest podkreślenie znaczenia solidarności i współpracy pomiędzy różnymi pokoleniami.

Takie międzypokoleniowe działania przynoszą wiele korzyści: wzmacniają więzi w społeczności lokalnej, wzbogacają procesy uczenia się zarówno dzieci, jak i osób starszych, a przede wszystkim dają radość obu stronom.

Wizyta w Klubie Seniora była dla dzieci wartościową lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości jaką trzeba okazywać osobom starszym, a przy tym sprawiła im dużo przyjemności.

• Witaj majowa jutrzenko

• Grupa przedszkolna oraz zerówka w pyszny sposób uczcili uchwalenie Konstytucji 3 maja piekąc ciastka w kolorach patriotycznych. Wszystkim dzieciom bardzo smakował ten pomysł.