• Robotyka w naszej szkole 🤖👾

• W naszej szkole prowadzone są zajęcia z robotyki w klasach młodszych i starszych. Takie zajęcia łączą kilka dziedzin: programowanie, konstruowanie, sensorykę, automatykę, informatykę i mechanikę. Dziecko ma za zadanie skonstruować prostego robota wykorzystując zestawy edukacyjne Lego WeDo 2.0 i LEGO Spike a potem za pomocą algorytmów zaprogramować go tak aby wykonywał określone czynności.

Zalety zajęć z robotyki:

1. rozwijają umiejętności matematyczne i fizyczne.

2. uczą:

- logicznego, kreatywnego myślenia,

– cierpliwości i konsekwentnego dążenia do celu,

– pracy w grupie,

– wyciągania wniosków z podejmowanych działań.

• Światowy Dzień Pierwszej Pomocy 🚑

• 13 wrzesień grupa "Małych Odkrywców" obchodziła Światowy Dzień Pierwszej Pomocy .

Nasze zerówiaki uczyły się podstaw udzielania pierwszej pomocy, co trzeba robić i gdzie dzwonić w razie jakiegoś wypadku oraz dzielnie ratowały klasowe misie.

Na koniec każdy Odkrywca otrzymał dyplom ukończenia kursu pierwszej pomocy. Gratulujemy!

• Wizyta księdza

• W piątek 13 września naszą szkołę odwiedził ojciec Piotr Nowicki, głoszący rekolekcje przed odpustem parafialnym w Boleszynie.

Zachęcił uczniów do codziennej modlitwy i zaprosił wszystkich do uczestnictwa w odpuście w najbliższą niedzielę.

• Narodowe Czytanie 2024📖

• Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie od wielu lat uczestniczy w Akcji Narodowego Czytania. Mamy podziękowania Pary Prezydenckiej oraz pokaźny zbiór książek podarowanych nam przez Kancelarię Prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej.

Tegoroczna edycja Narodowego Czytania przyniosła wyjątkową okazję do wspólnej lektury jednego z najważniejszych dzieł polskiego romantyzmu – „Kordiana” Juliusza Słowackiego.

7 września 2024 roku w całej Polsce odbyło się wspólne czytanie „Kordiana”, zaś w naszej szkole miało to miejsce 10 września 2024 roku. To doskonała okazja, aby przypomnieć sobie o znaczeniu odwagi i determinacji w dążeniu do wolności i niepodległości.

Fragmenty „Kordiana” czytali uczniowie klasy piątej i szóstej oraz nauczyciele.

Zaszczyciła nas swą obecnością przedstawicielka rodziców, pani Beata Weręgowska, która pełni funkcję Przewodniczącej Rady Rodziców.

Trzynasta edycja Narodowego Czytania była dla młodzieży ciekawą lekcją języka polskiego, ale też historii oraz patriotyzmu.

Pani Dyrektor, Wioletta Tafel podziękowała za przygotowanie i udział w tej wyjątkowej akcji.

Uroczystość przygotowały:

Pani Anna Stajszczak

Pani Emilia Jakubowska

• Układamy przyszłość kawałek po kawałku.

• W Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie zbiegły się dwie uroczystości: rozpoczęcie roku szkolnego 2024/2025 oraz otwarcie zmodernizowanej sali gimnastycznej i jej zaplecza sportowego.

Z tej okazji zaszczycili nas m.in: Wójt Gminy Brzozie, pani Danuta Kędziorska – Cieszyńska, Sekretarz Gminy Brzozie - pani Grażyna Grzecznowska, Poseł na Sejm RP - pani Joanna Borowiak, Senator RP - pan Ryszard Bober, Przewodnicząca Rady Gminy Brzozie - pani Maria Florkiewicz wraz z radnymi, proboszcz parafii Boleszyn - ksiądz kanonik Piotr Nowak, Kierownik Referatu Inwestycji i rozwoju - pani Katarzyna Sokalska, Inspektor Gminy Brzozie - Jan Szefler, Nadleśniczy Nadleśnictwa Lidzbark - pan Dariusz Szczawiński, pan Marcin Kamiński - radny poprzedniej kadencji, kierownik firmy Rejbud - pan Daniel Kaplarny, Przewodnicząca Rady Rodziców - pani Beata Weręgowska, sołtys Wielkiego Leźna - pan Jan Borowski.

Pani Dyrektor, Wioletta Tafel powitała wszystkich przybyłych gości, rodziców, nauczycieli oraz uczniów i symbolicznym dzwonkiem rozpoczęła nowy rok szkolny. Ksiądz proboszcz poświęcił obiekt, natomiast zaproszeni goście i dyrektor placówki dokonali uroczystego przecięcia wstęgi do zmodernizowanej sali gimnastycznej.

Dyrektor szkoły złożyła szczególne podziękowania pani Wójt Gminy Brzozie za zaangażowanie w pozyskiwanie środków na modernizację sali gimnastycznej oraz za wspaniałą współpracę gminy ze szkołą.

Pani dyrektor podziękowała również tym osobom, które popierały inwestycję na różnych jej etapach.

Na koniec wystąpili uczniowie tutejszej szkoły w krótkiej części artystycznej.

Marta z klasy czwartej zagrała na skrzypcach, zaś uczniowie klasy szóstej przedstawili „Kopciuszka w nowej wersji”.

Mamy nadzieję, że sala gimnastyczna będzie miejscem, gdzie niejeden młody talent sportowy rozwinie swoje skrzydła i przyniesie chlubę naszej szkole oraz społeczności Gminy Brzozie.

To było uroczyste, podniosłe i niecodzienne wydarzenie.