• Wycieczka klas 4-8

• W piątek, 9 lutego tuż przed rozpoczęciem upragnionych ferii zimowych, odbyła się szkolna wycieczka na lodowisko. W piękny, zimowy dzień, okazała grupa „amatorów ruchu” wraz z opiekunami dotarła na lodowisko na Kurzej Górze w Kurzętniku, gdzie z wielką radością doskonaliła swe umiejętności na tafli lodowiska. Niektórzy przybyli tu pierwszy raz, ale zapewniali, że nie ostatni, ponieważ frajda jazdy po lodzie była przeogromna. Atrakcją był również spacer po tarasie widokowym oraz pizza w restauracji. Wszyscy zadowoleni i cali powrócili do domów.

• BAL KARNAWAŁOWY🥳

• Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą! 9 lutego 2024 r. w grupie " zerówiaków" odbył się bal karnawałowy z prawdziwego zdarzenia! Wszyscy czekaliśmy na niego przez wiele tygodni. Tego dnia już od rana w przedszkolu pojawiały się kolorowe postacie. Dzieci przebrane były za bohaterów znanych bajek. W sali można było spotkać wiedźmę, królewny, aniołka, rycerza, motylka, policjantów i policjantki, Airon -Mana. Było mnóstwo radości, uśmiechu i zabawy.

• Walentynkowa wyprawa do krainy zakochanych

• „WALENTYNKOWA WYPRAWA DO KRAINY ZAKOCHANYCH” Dnia 7 lutego 2024 roku obchodziliśmy w naszej szkole walentynki. Uczniowie pod opieką pani Anny Stajszczak i pani Agnieszki Bąkowskiej przygotowali montaż słowno- muzyczny pt. „Walentynkowa wyprawa do krainy zakochanych”. Ta chwila refleksji o miłości, do której skłania święty Walenty, pomaga wszystkim dostrzec, czym jest miłość w naszym życiu. Odpowiedź znajdziemy w „Hymnie o miłości św. Pawła” z pierwszego Listu do Koryntian. Jest to najpiękniejszy poemat o miłości, który zaprezentowali uczniowie klasy ósmej: Natalia i Paweł. Któż z nas nie kojarzy tych strof?! Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą. Po wysłuchaniu tak podniosłego poematu podziwialiśmy piosenki „Shallow” w pięknym wykonaniu Ani i Natalii z klasy ósmej. Marta i Weronika przedstawiły postać świętego Walentego oraz historię dotyczącą kartek i prezentów walentynkowych. Nasi uczniowie nie tylko pięknie śpiewają, ale również grają na gitarze. Blanka zaprezentowała utwory: „Zawsze tam, gdzie ty” oraz „Na jednej z dzikich plaż”, zaś Arek recytował fraszkę na temat miłości. Miłość ma różne oblicza. Jest miłość do rodziców, przyjaciela, ojczyzny, Boga, ale jest też miłość do muzyki. Nastrojowy utwór Wisławy Szymborskiej – „Nic dwa razy” mogliśmy wysłuchać dzięki Ines Kowalewskiej z klasy piątej. Nasi uczniowie umieją grać na flecie, gitarze, ukulelach, ale także na skrzypcach. Utwór pt. „Kangur” zagrała na skrzypcach Marta Wojda-Pankowska z klasy trzeciej. Na zakończenie głos zabrała pani wice dyrektor, Agnieszka Bąkowska, która podziękowała za przygotowanie części artystycznej. Tego dnia, korzystając z okazji, pani Agnieszka Bąkowska w imieniu pani dyrektor, grona pedagogicznego oraz pracowników szkoły serdecznie podziękowała za wieloletnią pracę nauczycielce klas I-III, pani Grażynie Beszczyńskiej, która po feriach odchodzi na zasłużoną emeryturę. Do podziękowań dołączyli się rodzice wychowanków z klasy pierwszej, przedstawiciele rady rodziców, uczniowie klasy pierwszej, przewodnicząca samorządu uczniowskiego.

• Wycieczka klas 1-3

• W dniu dzisiejszym dzieci z klas 1-3 oraz z oddziału przedszkolnego wybrały się na wycieczkę do Brodnicy. W "Krainie Zabaw - Świt " było szaleństwo. Każde dziecko zmęczone atrakcjami i szczęśliwe

• Dzień Pizzy🍕

• Grupa przedszkolna i zerówiaki uczyli się jak przyrządzić ten popularny włoski przysmak- przyjemne z pożytecznym.

• Dzień Naleśnika

• Obchodzony Dzień Naleśnika w oddziałach przedszkolnych był super okazją do zajęć kulinarnych. Dzieci wspólnie przygotowały ciasto, a następnie mogły udekorować powstałe naleśniki. Na koniec odbyła się wyczekiwana degustacja pyszności.

• Warsztaty przyrodnicze

• W dniu 31 stycznia 2024 r. w szkolnej ekopracowni odbyły się warsztaty przyrodnicze dla rodziców naszych uczniów. Rodzice mieli okazję odświeżyć sobie wiadomości z zakresu biologii, geografii i chemii, m.in. budowę człowieka, wykorzystanie surowców mineralnych, właściwości ciał stałych, cieczy i gazów oraz zbadać pH gleby. Dziękujemy za udział w warsztatach.