• Kółka zainteresowań w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie

7.50 – 8.35 kółko chemiczne - Agnieszka Bąkowska

7.50 – 8.35 kółko szachowe – Anna Ottka

13.30 – 14.15 kółko szachowe – Anna Ottka

13.30 – 14.15 kółko biologiczne – Genowefa Zielińska (co drugi wtorek)

13.30 – 15.10 (co drugi tydzień) kółko matematyczne – Patrycja Kopańska

13.30 – 15.30 zbiórka Drużyny Harcerskiej

13.30-14.15 kółko historyczne – Marian Borowski

7.00 – 7.45 kółko informatyczne – Joanna Górzewska

7.50 – 8.35 kółko języka angielskiego – Paulina Domżalska-Pacanowska

12.35 – 13.20  zajęcia rozwijające dla klasy 1 – Maria Urbańska

• Wycieczka do Brodnicy

• 24 listopada 2022 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie udali się do Brodnicy na spektakl teatralny pt. „W krainie mitów”. Sztukę wystawił wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Do dziś z mitologii  czerpiemy najistotniejsze wartości, używamy zwrotów i frazeologizmów, zapominając lub nie wiedząc, skąd się wywodzą.

Nie tylko spektakl teatralny był celem wyjazdu naszych uczniów. Zamek pokrzyżacki – siedziba komturów brodnickich - stanowił niebywałą atrakcję, zwłaszcza, że pani przewodniczka zaprowadziła wszystkich do piwnic zamkowych, gdzie bardzo ciekawie opowiadała o tej zabytkowej budowli.

Uwieńczeniem tej krótkiej wycieczki był posiłek w Mc Donald’s.

Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do szkoły.

• Wycieczka do Brodnicy

• W środę 23 listopada 2022r., klasa druga oraz zerówka wraz z wychowawcami, wzięli udział w spektaklu pt.: „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie odbyło się w Brodnickim Domu Kultury. Wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.

• Wręczenie nagród w konkursie "Cztery pory roku w rolnictwie"

• Kolejny sukces plastyczny naszych uczniów. 14 listopada odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Cztery pory roku w rolnictwie", organizowanym przez firmę Intrat. Wzięło w nim udział pięć osób: Daria Pasieka, Henryk Chrapiński, Oliwia Wiśniewska, Lena i Ines Kowalewskie. Miło nam poinformować, iż Oliwia Wiśniewska zajęła II miejsce w kategorii "Lato" , Ines Kowalewska otrzymała wyróżnienie w kategorii " Jesień". Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom. Wielkie brawa!

• Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole

• Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.

Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.

Dzień 11 listopada przypomina nam, że wolność raz zdobyta i niepodległość raz osiągnięta nie są dane na zawsze, lecz należy wciąż dbać o te wartości i stale je pielęgnować.

10 listopada 2022 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Podczas tej uroczystości przypomniana została historia niewoli naszej ojczyzny, począwszy od dnia, kiedy Polska przestała istnieć na mapie Europy jako niepodległe państwo, przez dzieje tragicznej walki naszego narodu o wyzwolenie, aż po dzień odzyskania niepodległości. Uroczystość przygotowali uczniowie klasy VII, pod kierunkiem pana Mariana Borowskiego. Piękną dekorację i oprawę muzyczną przygotowała pani Agnieszka Bąkowska, na uroczystości wystąpiły również  dzieci z przedszkola przygotowane przez panią Kamilę Szulc, dzieci z "zerówki" przygotowane przez panią Katarzynę Skowrońską oraz dzieci z klasy II przygotowane przez panią Annę Ottkę. Uroczystość zakończyli patriotycznym śpiewem harcerze ze 126 Drużyny Harcerskiej "Knieja" prowadzeni przez Drużynową Katarzynę Skowrońską.

Swoją obecnością naszą uroczystość uświetnili ksiądz proboszcz Piotr Nowak, pani Mariola Borowska, żona naszego sołtysa i nasz radny Marcin Kamiński.

Marian Borowski

• Zbiórka elektrośmieci

• Drodzy uczniowie i rodzice !!!

Nasza szkoła przystąpiła do projektu  “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!

Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

,,Im więcej sprzętu uzbieramy, tym wyższy bon otrzymamy!!!’’

Termin Akcji: 8 – 28 listopada 2022r.

Miejsce Akcji: Szkoła Podstawowa w Wielkim Leźnie

ZBIERAMY: KOMPUTERY, DRUKARKI, MONITORY, TELEFONY, SPRZĘT RTV I AGD, BATERIE, AKUMULATORY, KABLE, TUSZE ATRAMENTOWE, ITP

NIE ODBIERAMY TONERÓW  I ŚWIETLÓWEK