Pamiętajcie: To ważny egzamin, ale nie warto się go bać.
Spokój, systematyczna nauka i wiara w siebie naprawdę działają!
Powodzenia!
Pamiętajcie: To ważny egzamin, ale nie warto się go bać.
Spokój, systematyczna nauka i wiara w siebie naprawdę działają!
Powodzenia!
Dziś w naszej szkole odbyła się pogadanka na temat bezpiecznej jazdy na hulajnodze i rowerze. Uczniowie mieli okazję przypomnieć sobie najważniejsze zasady poruszania się po drogach oraz dowiedzieć się, jak zadbać o swoje bezpieczeństwo podczas codziennych przejażdżek.
Omówiliśmy m.in.:
Obowiązek noszenia kasku i ochraniaczy– to podstawowa ochrona głowy i innych miejsc ciała w razie upadku.
Zasady poruszania się po ścieżkach rowerowych – zawsze prawą stroną, z zachowaniem ostrożności.
Kiedy i jak można poruszać się po chodniku – tylko w wyjątkowych sytuacjach i z zachowaniem szczególnej uwagi wobec pieszych.
Sygnalizowanie manewrów – wyciągnięcie ręki przed skrętem to ważna informacja dla innych uczestników ruchu.
Wyposażenie roweru/hulajnogi – sprawne hamulce, światła, odblaski to podstawa!
Zachowanie szczególnej ostrożności przy przejazdach przez jezdnię – najlepiej zejść z pojazdu i przeprowadzić go przez przejście
Dbajmy o siebie i innych na drodze!
Dnia 30 kwietnia 2025 r. w naszej szkole odbyła się uroczysta akademia z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja.
Z tej okazji uczniowie przygotowali program artystyczny, który przybliżył wszystkim znaczenie tego historycznego aktu.
Całość występu została wzbogacona o patriotyczne piosenki i dekoracje w barwach narodowych.
W środę 30 kwietnia zostały ogłoszone wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Przyroda wokół nas".
Na konkurs wpłynęło 19 prac.
Część zdjęć została wykonana przez uczniów w czasie warsztatów prowadzonych przez pana Krzysztofa Pokrętowskiego w naszej szkole.
Jury wyłoniło 6 prac: 1miejsce - Nikola Kwiatkowska z klasy 6; 2 miejsce - Gabriel Kaczmarski z klasy 6; 3miejsce - Daria Pasieka z klasy 8. Wyróżnienia: Agnieszka Kaczmarska - klasa 8, Dawid Krajnik - klasa 7,
Aleksander Przybylski - klasa 5. Zapraszamy do fotorelacji.
W naszej szkole przeprowadzony został konkurs geograficzny „Mistrz Mapy”.
Tegoroczna edycja odbyła się pod przewodnim hasłem „ Polska - kraj Unii Europejskiej”, ponieważ Polska obecnie sprawuje prezydencję w Radzie Unii Europejskiej a 1 maja będziemy obchodzić 21 rocznicę przystąpienia Polski do UE.
Do konkursu przystąpiło 8 uczniów z klas 6, 7, 8. Uczestnicy rozpoznawali obiekty na mapach świata, Europy, Polski i naszego regionu. Wykazali się dobrą znajomością krajów Unii Europejskiej. Wyniki konkursu:
1 miejsce - Marcin Uliński- klasa 8; 2 miejsce - Henryk Chrapiński - klasa 8;
3 miejsce - Wiktor Pawłowski - klasa 8. Wszystkim uczestnikom a szczególnie zwycięzcom gratulujemy.
Rozwijajcie swoją pasję!
Kreatywne zajęcia wspomagające sensoryke u naszych Motylków i Małych Odkrywców nigdy nie są nudne.
Masa newtonowska bardzo spodobała się naszym przedszkolakom.
A korzystając z pięknej, wiosennej pogody dzieci zajęły się swoim poletkiem wysiewając różne warzywa .
28 kwietnia w Brodnickim Domu Kultury odbył się XVII Brodnicki Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej.
Celem konkursu było propagowanie radości śpiewania twórczości patriotycznej oraz konfrontacja środowisk twórczych.
Naszą szkołę godnie reprezentowały: Maja Luda, Lena Luda i Ines Kowalewska.
Wielkie brawa dla dziewcząt za ogromny talent i odwagę sceniczną
W Naszej szkole odbyły się warsztaty szydełkowania dla uczniów.
Jest to niezwykła okazja, by połączyć kreatywną zabawę z nauką praktycznych umiejętności. Szydełkowanie rozwija nie tylko zdolności manualne, ale także wpływa na koncentrację i cierpliwość.
Dziękujemy za mile spędzony czas.
22 kwietnia obchodzimy Dzień Ziemi.
W tym czasie przypominamy, że dbanie o naszą planetę jest obowiązkiem każdego z nas, bo wszyscy czerpiemy z jej dóbr.
W naszej szkole dzieci z klas 1 - 3 wzięły udział w grze terenowej przygotowanej przez nauczyciela przyrody i uczniów z klasy 8.
Zajęcia odbyły się na terenie boiska i ogrodu szkolnego, gdzie uczestnicy pod czujnym okiem starszych kolegów szukali ukrytych zadań do wykonania oraz słodyczy schowanych przez "zajączka", bo w tym roku Dzień Ziemi zbiegł się z Wielkanocą. Uczniowie wykazali się bardzo dobrą wiedzą przyrodniczą i prawie bezbłędnie rozwiązali wszystkie zadania.
15 kwietnia w naszej szkole rozstrzygnięto dwa kolorowe konkursy.
Pierwszy konkurs zatytułowany „Najpiękniejsza Ozdoba Wielkanocna”.
Nagrody przyznano w trzech kategoriach wiekowych:
- grupy przedszkolne,
I miejsce – Blanka Truszczyńska
II miejsce – Nela Cichowska
III miejsce – Szymon Gacioch
- klasy I – III,
I miejsce – Ignacy Weręgowski
II miejsce – Anabel Stachurska
III miejsce – Maja Kuchyt
- klasy IV – VIII
I miejsce – Zofia Weręgowska
II miejsce – Filip Kuchyt
III miejsce – Mikołaj Mergel
Nagrodę publiczności otrzymał Mikołaj Mergel
Drugi konkurs zatytułowany „Wiosenny Kapelusz”.
Nagrody przyznano:
I miejsce – Jagoda Kuchyt
II miejsce – Mikołaj Przybylski
III miejsce – Jakub Bieżuński
Laureaci otrzymali dyplomy i nagrody rzeczowe, a wszyscy uczestnicy otrzymali upominki.
Serdecznie dziękujemy za wzięcie udziału w konkursie, gratulujemy zwycięzcom i życzymy dalszych sukcesów.
Grupa Motylków oraz Małych Odkrywców omawiając temat zwiazany z książkami, miała zaszczyt gościć Panię Agnieszkę Bąkowską- bibliotekarkę naszej szkoły.
Dzieci dowiedziały się ciekawych rzeczy na temat w/w zawodu, miały okazję wysłuchać bajek przeczytanych przez Panią Agnieszkę.
Każdy otrzymał dyplom przyjaciela książki.
To było bardzo miłe spotkanie, za które dziękujemy
11 kwietnia 2025 roku w Małkach odbył się XXIII Powiatowy Konkurs Palm Wielkanocnych. Celem konkursu było podtrzymywanie tradycji wykonywania palm.
Z naszej szkoły piękną palmę wykonała klasa 6. Dzięki uprzejmości rodziców szkołę godnie reprezentowała Amelia Bieńkowska.
Dziękujemy pani Smoczyńskiej za pomoc w transporcie.
"Wiersze z humorem" rozstrzygnięty!
Dnia 8 kwietnia 2025 roku w Szkole Podstawowej w Jajkowie pięcioro uczniów reprezentowało naszą szkołę w konkursie recytacji w trzech kategoriach wiekowych.
Nasi uczniowie znaleźli uznanie w oczach jury i zdobyli:
II miejsce - Maja Luda w kategorii klas II,
III miejsce - Karolina Przybylska w kategorii klas III.
Gratulujemy talentu i życzymy kolejnych sukcesów!
Dnia 10 kwietnia 2025 r. uczniowie klasy ósmej wzięli udział w Dniach Zawodoznawczych w Szkole Podstawowej w Mrocznie, gdzie mogli porozmawiać z przedstawicielami szkół średnich i branżowych z regionu.
Spotkali się ponadto z pracodawcami różnych profesji.
W ramach doradztwa zawodowego uczniowie odbyli szkolenie z pierwszej pomocy medycznej.
7 kwietnia w naszej szkole odbyły się warsztaty fotograficzne dla klasy 7 i 8 przeprowadzone przez Pana Krzysztofa Pokrętowskiego - pracownika GLPK.
Najpierw uczniowie poznali tajniki fotografowania a następnie udali się w plener szukać dobrych ujęć i przećwiczyć w praktyce zdobytą wiedzę.
W najbliższym czasie zaprezentujemy najlepsze zdjęcia z warsztatów.
Panu Krzysztofowi bardzo dziękujemy.
Podczas zajęć z robotyki nasi uczniowie mieli okazję przetestować nowe, zakupione przez szkołę w ramach rządowego programu "Aktywna tablica w roku 2024", kolorowe zestawy edukacyjne.
Nowy sprzęt zachwycił nie tylko wyglądem, ale przede wszystkim możliwościami – dzieci samodzielnie programowały roboty, uczyły się współpracy i logicznego myślenia, a przy tym świetnie się bawiły.
Zestawy są intuicyjne i w pełni dostosowane do wieku uczniów. Dzięki nim nauka zamienia się w fascynującą zabawę, która rozwija wyobraźnię i wprowadza dzieci w świat nowoczesnych technologii.
Co mówią nasi uczniowie?
„To były super zajęcia! Najbardziej podobało mi się, że sam mogłem zaprogramować robota i zobaczyć, jak się porusza. Czułem się jak prawdziwy wynalazca!” – Olek, kl. 5
„Roboty są kolorowe i robią różne rzeczy, które im zaprogramujemy. Chciałabym mieć takiego w domu!” – Nikola, kl. 2
Zdaniem nauczyciela:
„Nowe zestawy to strzał w dziesiątkę. Dzieci uczą się poprzez zabawę, rozwijając jednocześnie ważne kompetencje." – pani Asia, prowadząca zajęcia.
"Z niecierpliwością czekamy na kolejne lekcje i nowe przygody z robotyką"- Dominik, kl. 6
W piątek 4 kwietnia 2025 roku uczniowie klasy szóstej wybrali się wraz z wychowawcą Agnieszką Bąkowską do kręgielni w Nowym Mieście Lubawskim.
Była to świetna okazja do integracji zespołu klasowego. Gra w kręgle uczy zasad uczciwej rywalizacji oraz dyscypliny. Wszyscy zadowoleni i pełni wrażeń wrócili do domu.
Na zajęciach rozwijających z języka polskiego, prowadzonych przez panią Hannę Gorlik, uczniowie klasy piątej przygotowali prezentację bogów greckich.
Piątoklasiści przedstawili postacie mitologiczne, ich sposób ubierania się oraz atrybuty. Była to ciekawa i przydatna powtórka z mitologii greckiej dla uczniów klas IV – VIII.
Powered by aSc EduPage