Konkurs "Poznajemy parki krajobrazowe Polski"
Uczniowie klasy 7 Blanka Kowalska, Ania Góreczna i Paweł Szpakowski brali udział w konkursie "Poznajemy parki krajobrazowe Polski" w Rudzie i zajęli pierwsze miejsce. Uczniowie zakwalikowali się do etapu wojewódzkiego
2
Dokarmiamy ptaki zimą
Dokarmianie ptaków zimą jest bardzo ważne. Uczniowie naszej szkoły rozwieszali pokarm dla zimujących ptaków podarowany przez Nadleśnictwo Lidzbark. Dziękujemy
Uroczystość Bożonarodzeniowa
Czas adwentu upłynął w naszej szkole w prawdziwie świątecznej atmosferze. Uczniowie mieli okazję wspólnie ubrać szkolną choinkę, przygotowywać dekoracje świąteczne.
Święta Bożego Narodzenia to wyjątkowy czas, z którym wiąże się wiele zwyczajów. Wiele z nich zostało już zapomnianych lub zmienionych. W tym roku w naszej szkole, tradycje i zwyczaje świąteczne przypomnieli uczniowie i zaproszone Babcie. Ostatni dzień przed przerwą świąteczną był już całkowicie poświęcony tematyce świątecznej. Od rana uczniowie przygotowywali w swoich klasach uroczyste wigilie, aby po szkolnym przedstawieniu spotkać się w klasach, połamać się ze sobą oraz swoimi wychowawcami opłatkiem i złożyć najserdeczniejsze życzenia. Na stołach pojawiły się świąteczne potrawy, a w całej szkole można było usłyszeć wesołe kolędowanie.
Betlejemskie Światło Pokoju
We wtorek w naszej szkole zagościło Betlejemskie Światło Pokoju przywiezione przez druhnę Kasię Skowrońską.
Harcerze ze 126DH Knieja z panem Marianem Borowskim zanieśli światło do kościoła w Boleszynie, by przesłanie pokoju mogło trafić do jak największej liczby ludzi.
Śladami Świętego Mikołaja
8 grudnia w naszej szkole miało miejsce piękne spotkanie „Śladami świętego Mikołaja”. Wspaniałe Grono Pedagogiczne przygotowało dla uczniów mnóstwo atrakcji.
Rozpoczęliśmy spotkanie gromkim śpiewem kolęd, które rozgrzały nasze serca i pozwoliły poczuć klimat Świąt
Młodsze dzieci spędziły czas na przygotowaniu ozdób na szkolną choinkę i stroików pod okiem pani Danuty Warlikowskiej i swoich pań wychowawczyń , a starsza grupa spotkała się z panem Mateuszem Subkowskim na warsztatach o szacunku do siebie, tradycji i obyczajach.
Konkurs “Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”
We wtorek 29 listopada 2022 roku odbył się w Pokrzydowie konkurs historyczno – plastyczny “Na tropie zabytków powiatu brodnickiego”. Drużyna z naszej szkoły w składzie: Julia Pankowska, Oliwia Wiśniewska i Marcin Uliński zajęła II miejsce, tylko jednym punktem ulegając zwycięzcom. Konkurs podzielony był na trzy części: test wiedzy o kościołach powiatu brodnickiego, praca z mapą i praca plastyczna. Uczniów przygotowali pani Agnieszka Bąkowska i pan Marian Borowski.
Szkolne Andrzejki
29 listopada uczniowie klasy 8 wraz z wychowawczynią Pauliną Domżalską-Pacanowską zorganizowali Andrzejki w naszej szkole. Uczniowie klasy 8 przygotowali najróżniejsze wróżby, między innymi lanie wosku czy przewidywanie przyszłości na podstawie wyrzuconej liczby oczek na kostkach do gry. Dzięki Radzie Rodziców zostały zakupione dla wszystkich uczniów ciasteczka z wróżbą w środku. Aby podtrzymać klimat tego dnia wiele dzieci przyszło do szkoły w pięknych przebraniach. Dziękujemy za wszystkie przebrania i wspólną zabawę.
Klasowy Konkurs Recytatorski "Wiersze Jana Brzechwy" - klasa 2
Znajomość poezji Jana Brzechwy jest podstawą rozwoju umiejętności czytelniczych.”Przez odpowiednią literaturę dla dzieci kształtuje się smak przyszłego czytelnika, któremu toruje się drogę do wielkiej poezji, do literatury klasycznej”.
„Jan Brzechwa to czarodziej słowa i poeta dziecięcej radości”. Tak mówią o nim inni autorzy. Jego popularność wśród kilku już pokoleń czytelników jest niezwykła. Świadczą o tym nie tylko nakłady wciąż wznawianych książek, ale także setki listów, które autor otrzymał od dzieci. Nie tylko my, ale również nasi rodzice i dziadkowie wiedzą, że nad rzeczką, opodal krzaczka, mieszkała Kaczka Dziwaczka, że na tapczanie siedział leń, a w kącie stała Samochwała i że to wszystko, to są rzeczy niesłychane…” itd.
Kółka zainteresowań w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie
Poniedziałek
14.25 – 15.10 kółko polonistyczne - Anna Stajszczak
Wtorek
7.50 – 8.35 kółko chemiczne - Agnieszka Bąkowska
7.50 – 8.35 kółko szachowe – Anna Ottka
13.30 – 14.15 kółko szachowe – Anna Ottka
13.30 – 14.15 kółko biologiczne – Genowefa Zielińska (co drugi wtorek)
Środa
13.30 – 15.10 (co drugi tydzień) kółko matematyczne – Patrycja Kopańska
Wycieczka do Brodnicy
24 listopada 2022 roku uczniowie klas IV – VIII Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie udali się do Brodnicy na spektakl teatralny pt. „W krainie mitów”. Sztukę wystawił wrocławski Narodowy Teatr Edukacji im. Adama Mickiewicza. Do dziś z mitologii czerpiemy najistotniejsze wartości, używamy zwrotów i frazeologizmów, zapominając lub nie wiedząc, skąd się wywodzą.
Wycieczka do Brodnicy
W środę 23 listopada 2022r., klasa druga oraz zerówka wraz z wychowawcami, wzięli udział w spektaklu pt.: „Plastusiowy pamiętnik”. Przedstawienie odbyło się w Brodnickim Domu Kultury. Wystąpili aktorzy z Narodowego Teatru Edukacji z Wrocławia.
1
Wręczenie nagród w konkursie "Cztery pory roku w rolnictwie"
Kolejny sukces plastyczny naszych uczniów. 14 listopada odbyło się wręczenie nagród w konkursie "Cztery pory roku w rolnictwie", organizowanym przez firmę Intrat. Wzięło w nim udział pięć osób: Daria Pasieka, Henryk Chrapiński, Oliwia Wiśniewska, Lena i Ines Kowalewskie. Miło nam poinformować, iż Oliwia Wiśniewska zajęła II miejsce w kategorii "Lato" , Ines Kowalewska otrzymała wyróżnienie w kategorii " Jesień". Dziękujemy wszystkim za udział i gratulujemy zwycięzcom. Wielkie brawa!
Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole
Narodowe Święto Niepodległości jest obchodzone co roku 11 listopada dla upamiętnienia rocznicy odzyskania przez Naród Polski niepodległego państwa.
Tego dnia w 1918 roku po 123 latach zaborów Rada Regencyjna przekazała Józefowi Piłsudskiemu władzę wojskową i naczelne dowództwo podległych jej wojsk polskich. Święto zostało ustanowione w 1937 roku, ale od 1939 nie było obchodzone – przywrócono je w roku 1989.
Zbiórka elektrośmieci
Drodzy uczniowie i rodzice !!!
Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.
W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci!
Wycieczka do Olsztyna
W dniu 25 października 2022 r uczniowie kl. IV- VIII wraz z opiekunami wybrali się na szkolną wycieczkę do Olsztyna.
Najpierw odwiedziliśmy Hutę szkła artystycznego w Olsztynku. Wysłuchaliśmy bardzo interesującej pogadanki dotyczącej powstawania szklanych przedmiotów. Następnie odbył się pokaz tworzenia zwierząt ze szkła, który wywołał wiele emocji. Potem dotarliśmy do Parku Trampolin gdzie po rozgrzewce, pod okiem instruktorów uczniowie rozpoczęli świetną zabawę. Na zakończenie przygody czekała pyszna pizza. Na koniec udaliśmy się do Galerii Warmińskiej do kina na film o śmiesznych stworach-Minionkach.
Akcja "Szkoła Pamięta 2022"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki "Szkoła Pamięta". Podobnie jak w ubiegłym roku przy tablicy upamiętniającej poległych nauczycieli w latach 1939-1945 postawiliśmy flagi. Uczniowie z klas 6 i 7 wykonali na plastyce prace nawiązujące do tradycji świąt zadusznych oraz została wykonana gazetka związana z tą tematyką.
Harmonogram konsultacji z nauczycielami
1. Agnieszka Bąkowska - wtorki 9:40
2. Patrycja Kopańska - poniedziałki 14:15
3. Alicja Ziętarska - czwartki 13:20
4. Anita Kempkowska - czwartki 15:10
5. Joanna Górzewska - pon. i piątki 7:20
6. Genowefa Zielińska - wtorki 10:40
7. Grażyna Beszczyńska - środy 9:40
8. Maria Urbańska - poniedziałki 13:30
I niech wyrosną z nich tacy, którzy ku gwiazdom wzlecieć zapragną
14 października w Dzień Edukacji Narodowej w naszej szkole odbyła się uroczystość pasowania na ucznia i czytelnika oraz pasowania na przedszkolaka. Od samego rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie odświętnie ubrani, sala udekorowana - to wszystko po to, aby Ślubowanie wypadło jak najbardziej uroczyście. Zawitali do nas goście - pani wójt Danuta Kędziorska-Cieszyńska wraz z przedstawicielami Organu Prowadzącego, radni powiatowi - pani Małgorzata Smoczyńska i pan Arkadiusz Orłowski oraz Rodzice. Wszystkich zgromadzonych serdecznie przywitała pani Dyrektor Anita Babalska. Uroczystość składała się z dwóch części: pasowania na przedszkolaka, a następnie pasowania na ucznia i czytelnika. Najpierw przedszkolacy zaprezentowali swoje umiejętności wokalne, następnie odbyło się ślubowanie i pasowanie. Przedszkolaków przygotowały do uroczystości wychowawczynie: Katarzyna Skowrońska i Kamila
Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej
13 pażdziernika w naszej szkole odbyła się Akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Swoje występy zaprezentowały klasy pierwsza i druga. Klasa siódma przedstawiła zabawny kabaret o życiu nauczyciela. Piękny występ zaprezenowała uczennica klasy drugiej Marta Wojda-Pankowska, która oczarowała wszystkich swoją grą na skrzypcach. Życzenia dla wszystkich nauczycieli i pracowników szkoły złożyła Przewodnicząca Samorządu Szkolnego - Blanka Kowalewska. Pani Dyrektor Anita Babalska złożyła natomiast życzenia całej społeczności szkolnej. Na koniec uroczystości wszystkie klasy zrobiły sobie pamiątkowe zdjęcia z wychowawcami i Panią Dyrektor.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 571883