Mikołajki w naszej szkole
Chociaż za oknami brak śniegu nastrój świąteczny w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie gości już od 5 grudnia br., ponieważ tego dnia obchodziliśmy imieniny Świętego Mikołaja.
Ubraliśmy się na czerwono i założyliśmy mikołajkowe czapki lub rogi renifera. Naszą szkołę odwiedzili: Pani Danuta Kędziorska- Cieszyńska- Wójt Gminy Brzozie, Pani Justyna Nizgorska- Kierownik Wydziału Oświaty, Kultury i Sportu Urzędu Gminy Brzozie wraz
z Mikołajem, który rozdał wszystkim słodkie prezenty.
Informacja - pokaz historyczny
W środę 18 grudnia wystąpi w naszej szkole Grupa Artystyczna „Rekonstrukto” z programem „Wrzesień 39”, przedstawi wydarzenia związane z wybuchem II wojny światowej. Występ przeznaczony jest dla wszystkich uczniów i przedszkolaków. Pokaz jest płatny 5 zł, proszę wpłacić do wychowawcy klasy.
ogłoszenie
W piątek (6.12.2019)w szkole będzie działać świetlica szkolna. Informujemy, że w szkole będzie zimno. Z powodu braku prądu w szkole nie będzie działać ogrzewanie.
odwołane zajęcia
Z powodu planowanej przerwy w dostawie prądu dnia 6.12.2019r (piątek) wszystkie zajęcia w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie tego dnia zostają odwołane.
Wieczór andrzejkowy
W piątek 29 listopada 2019 roku w naszej szkole odbyły się andrzejki. Uczniowie klasy siódmej wraz z wychowawcą, Marianem Borowskim, przygotowali wróżby andrzejkowe. Zadbali o odpowiedni wystrój sali oraz tajemniczy nastrój. Ich stroje i charakteryzacja nawiązywały do klimatu wróżb.
Uczniowie wszystkich klas mogli poznać, dowiedzieć się, co ich spotka w bliższej lub dalszej przyszłości.
Pasowanie na przedszkolaka
Dnia 29.11.19 r. odbyło się w naszej szkole „Pasowanie na przedszkolaka". Jest to pierwsza ważna a zarazem wyjątkowa uroczystość w życiu dzieci, które we wrześniu tego roku po raz pierwszy rozpoczęły swoją przygodę
z przedszkolem. Dla najmłodszych było to ogromne przeżycie, ale trzymały się bardzo dzielnie. Z uśmiechami na twarzach śpiewały piosenki oraz recytowały wierszyki, otrzymując od rodziców i zaproszonych gości gromkie brawa. Po występach Pani Dyrektor za pomocą „czarodziejskiego ołówka" dokonała uroczystego „Aktu pasowania na przedszkolaka". Przedstawiciele Rady Rodziców wręczylisłodkie upominki oraz prezenty. Uwieńczeniem uroczystości był wspólne zdjęcie z rodzicami. Na pewno był to niezapomniany dzień, pełen emocji i miłych wrażeń zarówno dla dzieci oraz rodziców.
Kolejna porcja pozytywnych uwag!
Pozytywne uwagi wędrują po naszej szkole. Dzisiaj uczniowie dziękują sobie nawzajem.
Joanna Górzewska - pedagog szkolny.
VI edycja powiatowego konkursu ,,Mistrzowie literatury polskiej" pod hasłem "Stefan Żeromski-życie, twórczość, epoka"
Dnia 27 listopada br. nasza szkoła wzięła udział w VI edycji powiatowego konkursu ,,Mistrzowie literatury polskiej" pod hasłem ,,Stefan Żeromski-życie, twórczość, epoka", który odbył się w Zespole Szkół w Pokrzydowie. W rozgrywkach uczestniczyło jedenaście szkół, naszą reprezentowali: Patrycja Narodzonek, Zuzanna Pawłowska oraz Michał Marulski. Uczniowie wykazali się dobrą znajomością życia i twórczości Stefana Żeromskiego, ponieważ zajęliśmy piąte miejsce, a do podium zabrakło nam dwóch punktów. Miłą niespodzianką okazało się spotkanie z pisarką- Katarzyną Puzyńską, która jak sama powiedziała, zna Wielkie Leźno i napisała o nim w swej książce. Gratulacje dla naszej drużyny.
Przyłączamy się do ogólnopolskiej akcji "Pozytywna uwaga"
W listopadzie nasz szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji "Pozytywna uwaga". Polega ona - jak sama jej nazwa wskazuje - na wpisywaniu uczniom pozytywnych uwag przez nauczycieli.
Akcja powstała z inicjatywy rodziców dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 52 na warszawskim Targówku. Projekt powstał w trosce o samoocenę dzieci w wieku szkolnym. Okazuje się, że większość z nich nie potrafi napisać ani powiedzieć o sobie nic dobrego. Mimo licznych talentów, dodatkowych zajęć i kreatywnych pomysłów, młodzież ma problem z dostrzeżeniem w sobie czegoś wartościowego. Życzliwe słowa na co dzień, nauka konstruktywnej krytyki i pomoc w poszukiwaniu mocnych stron dziecka, to tylko nieliczne z proponowanych sposobów, jak przeciwdziałać złej samoocenie u dzieci i młodzieży. Pierwszym krokiem jest wystawienie 'pozytywnej uwagi', czyli po prostu krótkiej notki, w której doceniamy młodego człowieka.
VI GMINN Y KONKURS ORTOGRAFICZNY ROZSTRZYGNIĘTY
Dnia 26 listopada 2019 r. o godz. 10.00 w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie odbył się Gminny konkurs ortograficzny szkół podstawowych, przeznaczony dla uczniów klas IV – VIII. Szkoły reprezentowało po 34 uczniów ze szkół podstawowych: w Jajkowie, Brzoziu i Wielkim Leźnie. Konkurs miał na celu pogłębienie znajomości zasad ortograficznych, doskonalenie umiejętności stosowania zdobytej wiedzy w praktyce, rozwijanie zainteresowań polonistycznych, wspieranie uzdolnień uczniów, promowanie uczniów zdolnych oraz integrowanie środowisk edukacyjnych gminy.
Wyjazd na kręgle
25 listopada 2019 r. po zajęciach lekcyjnych, uczniowie klasy VII wyjechali na kręgle do Działdowa. Celem wycieczki było: propagowanie różnych form rekreacji i wypoczynku, zainteresowanie uczniów ciekawą i nietypową dyscypliną sportu, integracja środowiska uczniowskiego, zacieśnianie relacji koleżeńskich. Uczniowie mieli możliwość poznania sposobów aktywnego spędzania wolnego czasu. Uczyli się kulturalnego zachowania w miejscach publicznych. Współzawodnictwo na torze wiązało się ze świetną zabawą.
Zebranie z rodzicami
28 listopada o godz. 14.30 odbędzie się zebranie z rodzicami.
41 Mikołajkowy Turniej Szachowy
23 listopada 2019 r., uczniowie Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie wzięli udział w 41 Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbył się w Miejskim Centrum Kultury w Nowym Mieście Lubawskim.
Celem imprezy była popularyzacja szachów wśród uczniów, zwłaszcza tych najmłodszych. Sędzią głównym turnieju był pan Feliks Stachowicz, szef nowomiejskiego klubu Hetman. W turnieju udział wzięło 14 uczniów z naszej szkoły.
Wyjazd na warsztaty kreatywne
W piątek 22 listopada nasi uczniowie z klas VI i VII brali udział w warsztatach z majsterkowania. Uczestnicy poznali tajniki , podstawy budowy automaty, czyli prostej zabawki mechanicznej. Udział w warsztatach był możliwy dzięki zaproszeniu do Przedszkola SPSK we Wlewsku, za które bardzo dziękujemy. Zajęcia były bardzo ciekawe i przebiegały w miłej atmosferze. Opiekę sprawowali Pani Katarzyna Burzyńska i Pan Marian Borowski.
Życzliwa przerwa
W ramach obchodów Dnia Życzliwości samorząd szkolny wraz z panią pedagog przeprowadzili w naszej szkole „życzliwą przerwę”, podczas której można było poczęstować się serdecznością zawartą w wierszowanych sentencjach lub po prostu wymyślonych przez uczniów, np. niech to będzie dzień radości, ciepła, szczęścia i miłości, uśmiechnij się, bądź miły, pomocny…. Pojawił się również łańcuch życzliwości, na którym uczniowie zapisywali swoje życzliwe życzenia. Starajmy się być dla siebie mili i uprzejmi nie tylko dziś lecz każdego dnia.
Konkurs Fotograficzny „Cztery pory roku w Naszej Małej Ojczyźnie”
Konkurs Fotograficzny
„Cztery pory roku w Naszej Małej Ojczyźnie”
Nasi uczniowie od kilku lat z powodzeniem uczestniczą w konkursie fotograficznym organizowanym przez Stowarzyszenie „Lokalna Grupa Działania Pojezierze Brodnickie”. Konkurs złożony jest z jednego etapu i wygrywa 13 laureatów, których prace zostaną ocenione najwyżej. Laureaci otrzymują nagrody o wartości do 200 zł. Prace laureatów zostały wykorzystane do wydania kalendarza propagującego Lokalną Strategię Rozwoju na 2020 rok w ilości 1000 sztuk.
By czytanie stało się codzienną przyjemnością - Gang Słodziaków powraca!
Od września nasza szkoła brała udział w II edycji konkursu edukacyjnego
"Szkolne Przygody Gangu Słodziaków” ogłoszonej przez sieć sklepów Biedronka. Celem konkursu było budowanie nawyku codziennego czytania oraz obudzenie odpowiedzialności za środowisko naturalne. Uczniowie klas I – III otrzymali dzienniczki "Czytaj codziennie”, w których zbierali naklejki z podobiznami Słodziaków. Warunkiem otrzymania naklejek było codzienne głośne czytanie w domu przez 10 minut (dowolnej książki), potwierdzone podpisem rodzica. W ten sposób dzieci mogły otrzymać 21 naklejek – za każdy dzień jedną.
Śniadanie Daje Moc - edukacyjny program na temat zasad zdrowego odżywiania się
Podobnie jak w ubiegłych latach, klasy I – III oraz klasa „0” i przedszkolaki wzięły udział w Ogólnopolskiej Akcji „ Śniadanie daje moc”.
Zależało nam, aby wspólnie przygotowany i spożyty posiłek połączyć z przypomnieniem ważnej roli śniadania, zwłaszcza dla młodych, rozwijających się organizmów. Na zajęciach poprzedzających śniadanie uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się, poznali wartości odżywcze wybranych warzyw, owoców oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole. W zorganizowaniu akcji, podobnie jak we wcześniejszych latach wsparli nas rodzice. To właśnie oni dostarczyli produkty potrzebne do przygotowania zdrowego śniadania. Na stole znalazły się prawdziwe „cuda”.
Liczba wizyt
liczba odwiedzin: 572071