• Szkolne Przygody Gangu Swojaków

Klasy I -III już po raz kolejny biorą udział w projekcie edukacyjnym „Szkolne Przygody Gangu Swojaków”.

Program ma na celu:

* pomóc nauczycielom i rodzicom pokazać dzieciom piękno polskiej przyrody oraz odkryć przed nimi sekrety otaczającego ich środowiska,

* zachęcić dzieci do wyjścia z domu, by w dobie mediów i Internetu oderwać ich wzrok od ekranu komputerów, telefonów i telewizorów.

Szanowni Rodzice i Opiekunowie,

przypominamy Państwu, iż nasza szkoła uczestniczy w obecnym roku szkolnym, w unijnym Programie dla szkół, który jest realizowany przy współpracy z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa. Jest to program edukacyjny, dzięki któremu, w atrakcyjny sposób, dzieci uczą się zasad zdrowego odżywiania, regularnie spożywając w szkole dostarczane im owoce i warzywa oraz mleko i produkty mleczne oraz realizując w ramach Programu działania edukacyjne.

• SZCZEPIENIE PRZECIW COVID-19

Zachęcamy do skorzystania

Szczepionkobus w Gminie Brzozie.

Informujemy, że dnia 2 listopada 2021 r. (wtorek) w na terenie Gminy Brzozie będzie można zaszczepić się przeciw COVID-19 w Mobilnym Punkcie Szczepień:

9:00 - 11:00 Brzozie (plac przed UG w Brzoziu)

12:00 - 14:00 Jajkowo (plac przy Szkole Podstawowej/Samorządowym Żłobku "Brzozowy Gaik")

• Ogłoszenie

W imieniu Sołtysa wsi i Rady Sołeckiej mamy zaszczyt zaprosić młodzież do lat 16 na treningi piłki nożnej pod nadzorem trenera Pana Janusza Kozłowskiego. Treningi odbywać się będą na nowym boisku w Wielkim Leźnie.

Spotkanie organizacyjne odbędzie się 21.10.2021r. o godzinie 16.30 na boisku lub w przypadku złej pogody w Świetlicy Wiejskiej w Wielkim Leźnie.

• Pasowanie na Przedszkolaka

14 października obyło się uroczyste Pasowanie na Przedszkolaka. Dzień pełen wrażeń, uśmiechów na twarzach dzieci, pięknych występów. Nasze maluszki włożyły dużo pracy, aby się przygotować i w tym ważnym dla nich dniu wystąpić najpiękniej jak potrafią. Jak zwykle spisały się na medal.
            Dziękujemy wszystkim przybyłym gościom za obecność, a Radzie Rodziców za słodkie upominki i pamiątki dla przedszkolaków.

• Wyjazd do kina

W wtorek 12.10.2021r. uczniowie z klas III – VIII pojechali wybrały się na wycieczkę do kina w Iławie na film pt. „Jak rozmawiać z psem”. Przed seansem udaliśmy się do pizzerii „La Stella”, byliśmy bardzo głodni bo wycieczka była po zajęciach szkolnych .

Każda wycieczka odpowiednio zaplanowana i zorganizowana stwarza okazję do wyzwolenia wielostronnej aktywności dzieci, dostarcza nowych doświadczeń.

• Zbiórka elektrośmieci

Nasza szkoła przystąpiła do projektu “Wszystkie dzieci zbierają elektrośmieci”. Celem akcji jest podniesienie świadomości ekologicznej wśród dzieci i młodzieży, oraz zwrócenie uwagi na prawidłowe zagospodarowanie odpadami.

W zamian za przyniesiony zużyty sprzęt elektroniczny i elektryczny szkoła otrzyma bon, który wykorzysta na nagrody rzeczowe w postaci sprzętu sportowego lub materiałów biurowych. Jedynym warunkiem jest mobilizacja do działania, porządki domowe i chęci! Do akcji szkolnej mogą przyłączyć się również firmy i instytucje, które oddadzą zużyty sprzęt na rzecz wybranej szkoły.

• Wycieczka do Gniezna i Biskupina

28 września br. Uczniowie naszej szkoły z klas III – VIII wybrali się na wycieczkę do Gniezna i Muzeum Archeologicznego w Biskupinie.

Celem wycieczki było poznanie miejsc i zabytków związanych z początkami państwa polskiego, zainteresowanie i zaciekawienie uczniów historią Polski, zdobywanie wiedzy historycznej przez obserwację i doświadczanie. Najpierw odwiedziliśmy pierwszą stolicę Polski. Zwiedziliśmy Katedrę i zobaczyliśmy Drzwi Gnieźnieńskie, zeszliśmy do podziemi katedry i weszliśmy na wieżę widokową. Następnie nasz Pan Przewodnik oprowadził nas po ciekawych miejscach Gniezna, spacer zakończyliśmy pysznym obiadem.

• Wybory na najmilszego chłopaka

Jak co roku w naszej szkole odbyły się wybory na najmilszego kolegę. 29 września uczniowie i przedszkolaki wybierali najmilszych kolegów w tajnym głosowaniu.
            W poszczególnych kategoriach wiekowych zwyciężyli:
            * Przedszkole: Hubert Pilewski
            * Zerówka: Hubert Nowiński
            * Klasay I-III: Mateusz Zieliński
            * Klasy IV-VIII: Miłosz Malinowski
            Każdy chłopiec otrzymał dyplom oraz słodki upominek.

• Wybory do Samorządu Uczniowskiego

We wrześniu odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Startowali w nim uczniowie klasy 6 i 7. Głosowanie było tajne, a wyniki poznaliśmy 30 września. Wyglądają one następująco:
            Przewodnicząca: Oliwia Szypczyńska
            Zastępca: Mateusz Osicki
            Skarbnik: Marta Galińska
            Sekretarz: Blanka Kowalewska
            Życzymy samych sukcesów w nadchodzącym roku szkolnym.

• Podziękowanie

Dziękujemy rodzicom za pozyskanie środków pieniężnych od sponsorów; p. Dyrektor Katarzynie Burzyńskiej oraz p. Annie Ottce za wsparcie finansowe, za które mogliśmy zakupić 5 zegarów szachowych do szkoły.