• Wyjście klasy 1

We wtorek 21 czerwca 2022 r. uczniowie klasy pierwszej wraz z mamami i wychowawczynią, spędziły dzień w Oazie Turystycznej Spokoje u Państwa Beaty i Karola Weręgowskich w Zalesiu.

Były zajęcia ruchowe w plenerze, mecz piłki nożnej: Mamy kontra córki, lody, frytki i grillowane kiełbaski. Mamusie spędziły miło czas przy kawie i słodkim poczęstunku. Dzieci miały możliwość wspólnej zabawy oraz korzystania z atrakcji dostępnych na terenie pięknego obiektu turystycznego.

• Sprawozdanie z loterii fantowej

W dniu 1 czerwca 2022 roku w godzinach w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie odbyło się Święto Rodziny. Tego dnia przeprowadzono loterię fantową. Dochód ze sprzedaży losów został przekazany na zakup monitoringu zewnętrznego na budynku Szkoły Podstawowej w Wielkim Leźnie.

Cena jednego losu wynosiła 5 zł. Wszystkie losy zastały sprzedane. Ze sprzedaży losów uzyskano dochód w wysokości 2580 zł.

• Taniec uczniów klasy 1 na festynie

Uczniowie klasy pierwszej miały możliwość zaprezentowania swoich umiejętności tanecznych podczas Festynu rodzinnego, który odbył się 12 czerwca 2022 r. w Wielkim Leźnie. Do występu grupę przygotowała Pani Iwona Lamparska podczas cotygodniowych zajęć tanecznych. Dzieci zaprezentowały układ taneczny do piosenki „Toca toca”.

• Wycieczka do Olsztyna

Dnia 7 czerwca 2022 roku uczniowie klas IV i V wraz z wychowawcą Panem Marianem Borowskim pojechali na długo oczekiwaną wycieczkę do Olsztyna.

Na początku odwiedziliśmy Park Trampolin, następnie udaliśmy się do nowoczesnego kompleksu w którym zjedliśmy pyszny obiad i mogliśmy do woli korzystać z zasobów i walorów nowoczesnego obiektu. Poznaliśmy nowoczesną infrastrukturę i architekturę kompleksu. Kolejnym punktem programu był seans filmowy w Multikinie..

• Biwak klas 7 i 8

W dniach 13-14 czerwca odbył się biwak integracyjny klas 7 i 8 w Kujawsko-Pomorskim Ośrodku Edukacji Ekologicznej i Ochrony Bioróżnordności "Eko-Czar" w Czarnym Bryńsku. Miejscowośc ta znajduje się na terenie Górznieńsko-Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego. Uczniowie zostali zakwaterowani do pięknych, nowoczesnych pokoi, a następnie zjedli wspólnie obiad w altanie przy ośrodku. Po obiedzie wszyscy wyruszyli na zajęcia przyrodnicze w terenie, podczas których pan przewodnik opowiadał o różnych gatunkach roślin i zwierząt, które można spotkać w tych lasach. Odwiedziliśmy też kilka pomników przyrody, w tym słynny Dąb Rzeczypospolitej, który niestety ponad rok temu został podpalony przez nieznanych sprawców. Wieczorem był grill z kiełbaskami, a póżniej gry planszowe oraz wspólne oglądanie filmów. Następnego dnia po śniadaniu kolejny raz wyruszyliśmy do lasu i słuchaliśmy ciekawostek na temat ż

• Gminny Turniej Szachowy

Dnia 10 czerwca 2022 r. w Szkole Podstawowej w Wielkim Leźnie odbył się Gminny Turniej Szachowy. Gościliśmy uczniów ze Szkoły Podstawowej w Jajkowie oraz uczniów ze Szkoły Podstawowej w Brzoziu. Impreza ma na celu popularyzowanie gry w szachy wśród uczniów Gminy Brzozie oraz podnoszenie posiadanych umiejętności.

• Szkolny Konkurs Języka Angielskiego

W naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Języka Angielskiego, którego celem było rozwijanie zdolności uczniów i ich kompetencji językowych oraz zwiększenie motywacji do uczenia się języka angielskiego. Konkurs został przeprowadzony w dwóch kategoriach: klasy I-III i klasy IV-VIII. Uczniowie pisali test z języka angielskiego na poziomie swojej klasy. W konkursie wzięło udział 30 uczniów z różnych klas. Oto wyniki konkursu w poszczególnych kategoriach.

• Dzień Dziecka

Dzień Dziecka w naszej szkole rozpoczął się od występów dzieci dla rodziców z okazji Dnia Matki i Dnia Ojca. Dzieci zaprezentowały piosenki,wiersze, taniec i przedstawienie ekologiczne. Po występach rodzice udali się na poczęstunek przygotowany prze Radę Rodziców, a na dzieci czekały różne atrakcje - loteria fantowa, malowanie twarzy czy kolorowe warkoczyki. Naszą szkołę odwiedziła też Ochotnicza Straż Pożarna z Brzozia. Dzieci mogły z bliska zobaczyć wóz strażacki i posłuchać strażaków opowiadających o poszczególnych elementach tego sprzętu. Następnie Rada Rodziców zaprosiła wszystkie dzieci na poczęstunek - sandwiche oraz lody. Szkolny Dzień Dziecka zakończył się sukcesem - pogoda dopisała, dzieci zadowolone, a wszystkie losy z loterii zostały sprzedane! Dziękujemy Radzie Rodziców za przygotowanie tylu atrakcji dla dzieci.

• Dzień Przyjaciela

W piątek ok godz 16 dzieci wesoło wbiegły do szkoły. Witaj Zuzia, Patryk , Adam. Fajnie, że Jesteście witają podopiecznych nauczyciele.

Szkoła ,,uśmiecha się,, malowana jest kolorowymi barwami są balony, wesołe plakaty i ,,jakoś tak kolorowo,, mówi Ania.

Zbieramy się na sali gimnastycznej, w której witają nas pozostali nauczyciele, na niebieskim płótnie wita nas girlanda Dzień Przyjaciela i hasło przewodnie dzisiejszego spotkania ,,W przyjaźni tkwi siła,,.

• Wycieczka do Gdańska

W poniedziałek 16 maja uczniowie klas starszych naszej szkoły, udali się na wycieczkę do Gdańska. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od Pomnika Trzech Krzyży, wzniesionego dla uczczenia pomordowanych robotników w roku 1970. Następnie zwiedzaliśmy Europejskie Centrum Solidarności, to jedno z najnowszych, interaktywnych i najciekawszych muzeów Gdańska.

• Święto Konstytucji w naszej szkole

W piątek 6 maja w naszej szkole odbył się uroczysty apel poświęcony rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uczniowie naszej szkoły oddali hołd tym naszym przodkom, którzy 231 lat temu, uchwalili bardzo ważny dla Polski akt prawny. Wydarzenie to pokazało młodym ludziom ten moment z naszej historii z którego jesteśmy dumni i chcemy go pokazywać.

• Konkurs wiedzy pożarniczej

W piątek 29 kwietnia w Brodnicy, odbyły się eliminacje powiatowe w Ogólnopolskim Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież Zapobiega Pożarom”. Naszą szkołę i naszą gminę reprezentowali:

- grupa I – klasy I – IV – Lena Kowalewska,

- II grupa – klasy V – VIII – Dawid Pilewski.

Lena Kowalewska zajęła drugie miejsce w swojej grupie wiekowej.